Asutatud suvel 2000.
Asutajaliikmeteks olid Piret Räni, Kristel Sibul ja Jane Suviste; hiljem liitusid seltsiga Hello Upan, Eve Kiiler ja Ivika Kivi.

PUHAS
„Puhas” tähendab antud kontekstis eelkõige omakasupüüdmatut, midagi, mida pole segatud intriigidesse ega arvestatud ettekavatsetult kuuluma hierarhiatesse. „Puhas” on „päris” — tunnetuslik päris. See pole väljatöötatud fiktsioon, mis põhineb kalkuleeritavatel valemitel e. välistel mõjuritel, vaid see on miski, mis tekib inimese seest, rohkem juhitud emotsionaalsest kui analüütilisest teadmisest.

RÕÕM
Rõõm seostub siin eelkõige selliste täpsustustega, nagu tegemisrõõm-koostegemiserõõm-koosolemiserõõm-olemiserõõm-olemas olemise nautimine-elurõõm, milles sisaldub imestav huvi olemasolemise nüansside vastu.

PUHAS RÕÕM
Puhas Rõõm tervikuna näitab meie toimimist omakasupüüdmatu tegutsemisrõõmu võtmes, me ei rõhuta autorlust, vaid ideed ja emotsionaalset tundlikkust. See, et rühmituse nimi kannab endas mingit kindlat emotsionaalset parameetrit, antud juhul rõõmu, ei peaks juhtima kõigi rühmituse tööde temaatikat, vaid andma üldise suunitluse. Meie puhul on see püüd positiivsete ja humoorikate probleemilahenduste poole. Lihtsam on mured välja naerda, kui nende terrori all ägada. Me pakume alternatiivset lähenemist kaasajal levinud kunstisuunale, mille ma võtan kokku lühidalt määratlusse „autoril on paha olla”.

Naiskunstnike Laulu- ja Mänguselts PUHAS RÕÕM on tekitatud koostegutsemise innust. Me propageerime kollektiivse loomingu ideed: seltsi looming on seltsiliikmete ühisomand. Meie kollektiivis puuduvad hierarhiad: igaüks meist võib algatada mõne projekti ja seda vedada, kõigil on vabad käed ja sõnad ja teod.

MÕNED KINDLAD ASJAD, MIDA ME OMA TEGEVUSEGA VÄLJENDADA PÜÜAME
Suur osa vähem või rohkem mõttetihedast kunstist on tohutult tõsine, huumorivaene ja kannab negatiivset laengut. Tundub, et kunstnikud üldjuhul kardavad oma teostesse lusti lisada, kartes, et siis ei võta kunstimaailm neid tõsiselt. Huumor ja lõbu justnagu muudaksid sõnumi madalamaks kui kunstnik plaanib ja aru saab ning sestap pigem eiratakse rõõmu võimalikkust kunstis. Rõõmus kunst oleks justnagu vähem kunst kui tõsine kunst. Meie proovime näidata vastupidist: see, kes on lõbus, ei pruugi tingimata olla rumal. Ka sellele, kes naerab, võivad korda minna need probleemid, mida ta lahkab, ta vaid on otsustanud nende all mitte murduda, vaid neist optimismiga läbi tuhnida. Tõsiseidki kontseptsioone saab esitatada humoorikatena. Võimalike variantide hulka võib poetada helgeid hetki. Maailm pole alati kuri ja autoril pole alati paha olla.

Teiseks me püüame eirata väljakujunenud kunstnikumüüti. Kunst ei ole meie jaoks püha. Meile pole isegi tähtis, kas see on kunst, mida me teeme, või mitte. Tähtis on, et meil oleks oma tegudega midagi öelda, et huvitav oleks nii meil endil kui ka publikul. Me oleme väljendavad süüdimatud tütarlapsed, kes tegutsevad enda ideede esitamiseks ja mitte konventsioonide kultiveerimiseks. Me oleme tegutsedes meie ise ja toimime nii, nagu rõõmsale olekule, soovidele ja ideedele kohane on, et meie emotsionaalset laengut jagada üksteise ja vaatajatega. Me ei taha toonitada autori isikut. Naiskunstnike Laulu- ja Mänguseltsi loodud kunst on Naiskunstnike Laulu- ja Mänguseltsi loodud. See ei tähenda, et me teeme ning mõtleme kõike ja alati koos. Lihtsalt idee ja protsess on olulisemad kui autori isik.

Me ei soovi hambad ristis ja iga hinnaga sooritada Suure Kunsti Akte, vaid tähtsustame protsessi mängulisust, tegemisrõõmu ja positiivset pretensioonitust.

Las me oleme natuke napakad.
Las me lõhume naerdes sotsiaalseid võrgustikke.
Las me pakume rõõmu endile ja teistelegi.

„Puhta Rõõmu” tegutsemiste jada:

„Puhta Rõõmu” idee Esimene Tekkimine - „...meie unistuste sinine paat...”, Piret Räni ja Kristel Sibul (mai 2000), ARTEC - Art Reaches out to Technology in Europe through Communication, San Erasmo, Veneetsia, Itaalia

„Puhta Rõõmu” idee kinnitamine, pilootprojekti „Kas kunst on kaduv” esimesed võtted Haapsalus vanal sõjaväelennuväljal (august 2000).

„Kontsert”, Puhta Rõõmu Esimene Kehtestamine (september 2000), videoperformance’i võtted, Rotermanni elevaator, Tallinn

Viljandis Kilpkonna galeriis toimunud niminäitusel „PUHAS RÕÕM” (nov. 2000)
Videod „Kontsert”, „Laul”, „White Wedding”, „Selfportrait”, „Uni”, „Klassikaline tragöödia” ja fotoseeria „Puhas Rõõm I”.

offline@online meediakunsti festivalil Pärnus (nov 2000)
videod „White Wedding”, „Uni”, „Selfportrait”

Tallinna Kunstihoones näituse „Kunstnik ja jumal” avamisel (dets 2000) performance „lost paradise”

4. märts 2001 ETV Hommikutelevisioonis
performance’id "vastused" ja "vastuvõtt " ning video "lost paradise"

9.märtsi tegevuskunstifestivalil Tartus
performance "Sünnipäevalaud"

Pärnu International Vilm & Fideo Festival 2001
videod "lost paradise" ja "Selfportrait"

Paide tegevuskunstifestivalil "Aeg. Ruum. Liikumine" 2001
performance "Tere tulemast, Tütarlaps!"

Puhta Rõõmu niminäitus "PUHAS RÕÕM" Tallinna Linnagaleriis 27. juuni—8. juuli 2001
fotoseeria „NEW LOOK e. Parem nägu <–> oma nägu”
installatsioon „Sa vöid mulle haiget teha”
Puhta Rõõmu olemust edastav fotoseeria „Puhas Rõõm
videod "Miimika edasijõudnutele", "Selfportrait", "White Wedding", "lost paradise" ning "Kontsert".

Puhta Rõõmu niminäituse „PUHAS RÕÕM” lõpetamine 8. juulil 2001
perfomance „Lihtsad monumendid I”

Palamuse maakunstipäevadel KUNSTI MAANDAMINE ja Theodor Lutsu Filmipäevadel 19. august 2001
performance „Naeruorgesster”

Tallinna 12. graafikatriennaali noortenäituse avamisel Haapsalu Linnagaleriis 11. septembril 2001
performance „Naeruorgesster II”

Tallinna 12. graafikatriennaali noortenäitus Hansapanga galeriis 14. september - 12. oktoober 2001
fotoinstallatsioon „Suured Väikesed Tüdrukud”

Tartus festivalil „Groundrush” 29.septembril 2001 performance „Naeruorgesster III”

Tallinna 12. graafikatriennaali noortenäituse avamisel Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 7. oktoobril 2001
performance „...”

Tallinna 12. graafikatriennaali noortenäitusel Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 7. oktoober - 7. november 2001
installatsioon „Sa võid mulle haiget teha”
video „Selfportrait”

Interstanding 2001, heliinstallatsioon "Äravisatud naer"

Puhta Rõõmu näitus "Naeratus on naise töö" EKA Galeriis 18.-30 märts 2002
Avamine 18. märtsil kell 18.00

Puhta Rõõmu näitus "Naerata! Sa võid mulle haiget teha!" Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis
22.02 -10.03 2002

Vestlusõhtu rõõmu ja kultuuri teemadel Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis 8. märtsil 2002

Osaleme helinditega Radio Spidola http://rixc.lv/spidola/live.ram aktsioonis What is "the 6th element"? 10.mail 2002 ajavahemikul 21.00-22.00. Helindeid saad soovi korral kuulata siit.

Ökokiriküüt 2002 Viljandis. Cd-romm "Siin on Sulle Maa" ning video "Ja saagu meid palju!"

Osaleme Paide tegevuskunsti festivalil AEG. RUUM. LIIKUMINE. 2002

PUHTA RÕÕMU RINGREIS 13-18 AUGUST 2002 MOOSTE - JÕGEVA - PALAMUSE

Osaleme külaliskunstnikena projektis "X mistakes Y for Z" Soolalaos, esitame külalisvideode programmis omi videoid ning 28. septembril performance'na kuuldemängu *Untitled filmstill #1. X-files*

UUS ILUS ELU. EKL aastanäituse üks haru, mida kureeris Eve Kiiler ja kus Puhas Rõõm esines CD-romiga "Ja saagu meid palju!" ning kus ka meie padi nurgas naeris... 3. okt. - 19. okt. 2002 Draakoni galeriis.

Puhta Rõõmu performance-kuuldemänguga Untitled filmstill #1. X-files avati uus Viljandi Kunstisaal

Osaleme 17.jaanuaril 2003 avatud "Leitud näitusel" Viru kaubanduskeskuse ajutises galeriis eskalaatoriinstallatsiooniga "Minapildid".

Osaleme Tartu Kunstimuuseumi näitusel "Lapsepõlv". Avamisel 17. jaanuaril 2003 toimus PR performance "Kasvatus", esituvad ka "Suured Väikesed Tüdrukud" ja video "Roosa". Näitus jääb avatuks aprilli lõpuni

performances videos performansid artists exhibitions nett nett näitused kunstnikud videod puhas rõõm