PUHTA RÕÕMU RINGREIS
13-18 AUGUST 2002
MOOSTE - JÕGEVA - PALAMUSE

Talgulised söögilauas. (Pilt pärineb 16.augusti Tartu Postimehest. Seal on juttu kah.)

13. - 15. august.
Mõtte- ja keskkonnakunsti talgud Moostes PostsovkhoZ2:KihId

Kui me eelväega (Pir, Hello ja Mart Viljus) Moostesse jõudsime, olid teised talgutele kogunenud kunstnikud juba paar päeva mõtteid koguda jõudnud ja tegutsesid mõisakompleksi nurgatagustes nokitsedes. Eks asusime siis meiegi nokitsuskohta otsima. Ja leidsime kõige paeluvama olevat vanas meiereis asuva tühja korteri.

15. augustil kell 16-18 oli meiepoolse panusena avatud "KODU MUUSEUM" ehk siis peale omaniku surma laokile jäänud korterisse tekitatud filosoofiline mõttepaus. Inimesed said muuseumis teed või kohvi juues, flöödihelisid kuulates ja seintelt mõtteteri lugedes omadki mõtted veidi eksistentsialistlikele radadele pöörata. Ning ka need soovi korral ahjusütega seintele jäädvustada.

PILDIGALERII (videostillid dokumentatsioonikaadritest)

Siin näete Puhast Rõõmu valmistumas Palamuse-Jõgeva-Palamuse tegutsemistsükliks, mille ühendusjooneks olid gloobused, kandmas muret maailma tuleviku pärast. Selleks ajaks liitusid ringreisiga ka Jane ja Kristel.

ja PILDIGALERII (Mart Viljuse ja Kristel Sibula fotod)

16. august 22.00 toimus meie performance Jõgeval Teise eelprofessionaalse kunsti festivali peaesinejatena. Lauluga sünnitasime kosmoloogiliste/ebamaistena elik lihtsalt eelneva generatsioonina maakerad, mis kulgesid laste kätte. Loodetavasti lapsed osakavad maakera hoida.

17. august 12.00 tegutsesime me Palamuse maakunstifestivali "Maaparandus" raames ümber maailmapuu. "Maailmapuu" vaeseke oli täiesti kuivanud, peaaegu surnud. Me püüdsime teda ravides ja loitsides kindlast hävingust päästa.

PILDIGALERII (Mart Viljuse ja Kristel Sibula fotod, mõned videostillid ka hulgas)

17. augustil naasesime Moostesse. Siinsed tegevused kulmineerusid kontserdite ja videovaatlustega, mida me omakorda maailmu kandes ilmestasime.

Huvitav oli muuseas publiku reaktsioon maakerakõhulistele rasedatele. Naisterahvad heldisid ja olid valmis jagama meiega omi rasedusmuljeid, võrdlema, et last eneses kandes ongi sellene tunne, mida me visuaalselt väljendasime. Nagu kannaks eneses tükikest kosmost. Aga nii mitmedki meesterahvad jälgisid toimuvat sarkastiliste pilkudega, küsides "kas see siis ongi kunst?".

18. augustil olime taas Jõgeval, kus rääkisime eelprofessionaalse kunsti festivalile kogunenud lastele ja kunstiõpetajaile, mida me kaasaegse kunsti juures äramärkimisväärseks peame ja millised on Puhta Rõõmu kunstivaated. Ja omi videoid näitasime neile ka.

Ehk õnnestub peagi mõnele järgmisele ringreisile minna. Niimoodi peakski elama.


performances videos siin sa just praegu oledki ! artists exhibitions nett nett näitused kunstnikud videod puhas rõõm