Esimene idee Puhtast Rõõmust tekkis Veneetsias, kus me - Kristel Sibul ja Piret Räni - osalesime rahvus- ja ülikoolidevahelises workshopis ARTEC, mis toimus San Erasmo saarel. Ja juhtus nii, et kuigi me olime valinud videotöötlusworkshopi, kus tegevus osutus minimaalseks, tekkis meil saare loodust ja ümberringi toimuvaid keskkonnakunstiaktsioone vaadates tahtmine sinna rannale kahekesi koos midagi toredat teha, lihtsalt sellepärast, et oleks hea olla ja saaks tunnetada omaalgatuslikku workshopivälist tegevust.

Leidsime rannast vana paadi, mis oli kaldaga üheks saanud, lisasime sellele omi emotsioone, mis tegevuse käigus võimust võtsid ning nautisime ilusat päeva. Teadsime, et tõusu ajal peaks meri paadini kerkima. Ootasime hetke, mil veepiir paadi mõtteliselt poolitaks ning paati kuhjatud akaatsiaõied tõusuvetesse ujuksid.

Värvimise ja õitekorjamise käigus vesteldes mõtlesimegi välja pretensioonitu kunstiorganisatsiooni, mille tegevus põhineb vaid tegemise enda rõõmul. See ei olnud veel konkreetne plaan, vaid esimene mõttekene selles suunas, "oleks tore kui oleks" tüüpi idee. Õnneks me ei loobunud koju tagasi jõudes sellest mõttest.

Eve oli ka tookord seal workshopil, Eesti Kunstiakadeemia õppejõuna. Tema vaatas ja kuulas ja naeratas. Hästi naeratas.

Niimoodi algas Puhta Rõõmu lugu.

Aga tõusuvett me ei jõudnudki ära oodata.

Tohutu paduvihm ajas meid mere äärest ära ja värvi paadi küljest ära ja poriseks muutunud akaatsiõied kadusid ka vihmavalingute ajal täiesti ära.
 
performances videos siin sa just praegu oledki ! artists exhibitions nett nett näitused kunstnikud videod puhas rõõm