Naiskunstnike Laulu- ja Mänguseltsi PUHAS RÕÕM
pressiteade
25.09.2002

 

*Puhas Rõõm* külalisesitajana Soolalaos näitusel *X mistakes Y for Z*
laupäeval, 28. septembril 2002 kell 16.00

 

Lähtudes peanäituse tekstikesksusest on Naiskunstnike Laulu- ja Mänguseltsil Puhas Rõõm välja pakkuda tekstikeskne lähenemine performance-žanrile. Esitame publikule eksperimenteerivat kuuldenurka pakkudes vastvalminud kuuldemängu *Untitled filmstill #1. X-files*. Vaatluse all on erinevad kunstilised väljendusvahendid, mida analüüsitakse emotsionaalse mõjuvuse alusel.
Antud teoses on kaasaegne kunst forsseeritult/karikeeritult laotatud negatiivne/depressiivne/kuri ja positiivne/psühhoteraapiline/rõõmus koordinaattelgedele.

 

Milline peaks olema kunsti mõju publikule? Kas kunst peaks aitama vaataja maailmapildil koos püsida või ta peaks püüdma vaatleja isiksuse väljakujunenud tahke lõhkuda? Neile küsimustele loodame juhtida meie
kuulajate/vaatajate mõtted.


Samal näitusel saab taas 4. oktoobril külalisvideode programmis vaadata ka Puhta Rõõmu uuemaid videoid.


Puhta Rõõmu kohta saab lähemat informatsiooni kodulehelt
http://kliinfann.artun.ee


Piret Räni
056 6898 66

 

 

Mis siis tegelikult toimus?

 

Palusime näitusesaali kohvikunurka kogunenud inimestel kinniseotud silmadega kuulata depressiivse kunsti halbu külgi uurivat kuuldemängu. Lootsime, et just silmade kinnisidumine avab vaatajate silmad meie poolt välja pakutud temaatikale. Kuuldemängu lõpuks hakkas mängima biitlite "all you need is love" ning pimesikumängust vabastatavad vaatajad said meie käest lilli ning õhupalle ning võimaluse tantsuringi asuda.

 

-- Kolmanda Naba avalehele -- Ankeedivastuste juurde -- Sisukord -- Puhta Rõõmu lehele --