'Uus Ilus Elu' on esimene osa
Eesti Kunstnike Liidu aastanäituste sarjast, mis avatakse
Draakoni Galeriis kolmapäeval 2. Oktoobril 17.00.

 

Näituse aeg: 3. okt. - 19. okt. 2002.

Näituse kuraator Eve Kiiler
Kunstnikud: Margit Bunka, Urve Küttner, Peeter Laurits, Marko Mäetamm, Piia Ruber, Mare Tralla, Andres Tolts, Mart Viljus, Naiskunstnike laulu- ja mänguselts Puhas Rõõm.

 

Vaal Galeriis on mänguruumiks "uue", "ilu" ja "elu" mõistete kaardistamine kunstnike loodud mõõdupuude järgi. Unistuste realiseerimise efektiivseimaks meetodiks on need minevikuna dokumenteerida. Jääb ära vaevaline protseduur materiaalse reaalsuse ja teiste inimeste muutmisel. Selleks on kunstnike meelevallas ka parimad tõepärased tehnoloogiad.
Maailmarevolutsiooni asemel on meil toimunud digitaalne evolutsioon, mis hajutas endiste sajandite kunsti hierarhiad. 21.sajandil on maalikunst, foto ja video kõik ühtviisi vabastatud realismi ahelatest.

'Uue Ilusa Elu' toime-protsessiks on uute s(t)imuleerivate legendide tootmine. Risk paradiisis, kus valitseb multiaktiivne vastutustundetus. Kreatiivne miraaz, mis loob kapitalismi ilma tööta. Fantaasiad kõrvutuvad ilule püüdleva elu ajaloo valitud tsitaatidega. Dokumentaalne foto ja kiri võib ületada fantaasia piirid. Koha, aja ja
informatsiooni ebapüsivus on garanteeritud.

Näitusel ei tsenseerita kunstnikke projektide realiseeritavuse aspektist.
Samuti vastuta me juhuslike sarnasuste eest eluga väljaspool näitusesaali.

 

Eve Kiiler

 

 

-- Kolmanda Naba avalehele -- Ankeedivastuste juurde -- Sisukord -- Puhta Rõõmu lehele --