Puhta Rõõmu infotalituse teadaanne


EESTI RÕÕMUESINDUS LÄHEB ROOTSI NAERMA!

 


Puhta Rõõmu alaliiduna tuntud lõkerdus- ja tegevuskunstikollektiiv NAERUORGESSTER ehk välismaa keeli LAFFING AHKESTRA viibib 10.-14.veebruaril välisturneel.


11.veebruaril on naerjail au esineda põhjamaade tähtsaima moodsa kunsti muuseumi Moderna Museet'i remondijärgsete taasavamispidustuste raames.

 

12.veebruaril astub kollektiiv üles tohutu kunstimessi Stockholm Art Fair avamisel tegevuskunsti programmi Source Live 2004 osalisena.
Täpsemat teavet leiavad huvilised järgmiselt veebilehelt:
http://www.sourceunlimited.org/source/htlms/artfairs/2004deltagare/2004frameset.htm


Naeruorgesster tuli esmakordselt kokku 2001. aasta augustis Palamuse maakunstifestivali ajal. Samal sügisel esineti veel Tartus ja Haapsalus.
Rohkem aimu saab Naeruorgessteri tegevusest, kui sisenete Puhta Rõõmu veebikeskkonda:
http://kliinfann.artun.ee/performance/naeruorgesster/naeruorgesster.html


Milles seisneb meie lõkerduskunsti sügavam sisu?
Naeruorgessteri esinemise ajal on noored naised end pantvangideks köitnud; nad istuvad kinniseotult toolidel. Kohendavad endid, valmistuvad esinemiseks. Siis tuleb mees, meeldiv, intelligentne ja huvitav, ning astub neidude tähelepanu keskpunkti. Mees teeb väikese tiiru ja kontrollib köidikuis neidude häälestust. Nüüd võib kontsert alata - mees on dirigent ja kinniseotud naised on orkester. Mees tõstab taktikepi ja kontsert algab - kostavad naerurõkatused. See on nimelt naeruorkester, tellitud rõõmu kollektiiv. Tüdrukud on end aheldanud, et rõõmustada dirigenti, et täita tema soove.


Seekordse Naeruorgessteri koosseisu kuuluvad naerudirigent Erki Kannus ja lõkerdajad Ivika Kivi, Piret Räni, Eve Kiiler, Merle Kannus, Maris Mändel, Marge Monko, Aino Sepp, Annika Kaljurand ja Anya Ronacher.


Aprilli alguses oodatakse Naeruorgessterit Poola pealinna Varssavisse, kus Zacheta Galerii näitusel "Poisid ja tüdrukud" (16.02 - 04.04.04) ripuvad Puhta Rõõmu "Naerva revolutsiooni" plakatid ning esitub Piret Räni ja Anu Vahtra videoteos Punk.Fem.Collection.

Rõõmu ja naeru teilegi!


Piret Räni,
Puhta Rõõmu hääletoru