Naiskunstnike Laulu- ja Mänguseltsi PUHAS RÕÕM
pressiteade
21. 01. 2003

 

RÕÕMSAT KUNSTI ESINDAVAD LAMENUKUD TARTUS JA TALLINNAS

 

17. jaanuaril avati Eesti kunstimaailma erinevates nurkades korraga kaks näitust, milles Puhas Rõõm lamenukkinstallatsioonidega osaleb.

 

Kell 16.00 avanes Tartu Kunstimuuseumi galeriis, Raekoja platsi äärses viltuses hoones, Reeli Kõivu ja Mare Joonsalu koostatud kuraatorinäitus "Lapsepõlv", kus kunstiajaloolise temaatilise ülevaate hulgas esituvad ka Puhta Rõõmu lamenukugrupp "Suured Väikesed Tüdrukud" ning video "Roosa". Avanemisele aitas kaasa Puhta Rõõmu performance "Kasvatus", käskude-keeldude doomino, mille kõrvale laste lauluansambel esitas teemaga haakuvaid palu. Või hoopis toimis doomino lauluansambli taustal... Roosades pulloverides algklassineiud liikusid lauldes ja kätteõpitud žeste sooritades videopildi "Roosa" ja doominot mängivate puhasrõõmsate vahel. Videol pesi tütarlaps end konventsioonidega roosaks ning roosade pisitüdrukute püüdlik liikumine lauluõpetaja juhtivate märkuste saatel tõlkis metafoorid reaalsesse ellu.

 

Kell 17.oo avanes Tallinnas "Leitud näitus", mille kutsus Kokku Sirje Eelmaa peale Viru hotelli alla tekkinud ajutise galerii leidmist ning kus endises Sokose kaubamajas esitub ka Puhta Rõõmu kohaspetsiifiline eskalaatoriinstallatsioon "Minapildid". Seegi teos on kontekstiga suhestuma pandud mõtlemisvõimeline lamenukugrupp, mis näitab võimalikke lõhesid inimese enese poolt kujuteldava minapildi ning teistele nähtava sotsiaalselt toimiva olendi vahel.

 

Käesolevadki etteasted on põimitud laulu- ja mänguseltsi rõõmsa kunsti võimalikkust tõestavasse programmi, mille eesmärgiks on esitada omi ideid depressioonivabalt ning siiski mõttetihedalt.
See on püüd positiivsete ja humoorikate probleemilahenduste poole. Me pakume alternatiivset lähenemist kaasajal levinud kunstisuunale „autoril on paha olla” ja lõhume naerdes sotsiaalseid võrgustikke. Ka sellele, kes naerab, võivad korda minna need probleemid, mida ta lahkab, ta vaid on otsustanud nende all mitte murduda, vaid need huumoriga päevavalgele tuua.

 

PUHAS RÕÕM kutsub rõõmsa kunsti sõpru näitusesaalidesse!


Lähemalt Puhtast Rõõmust: http://kliinfann.artun.ee/


Piret Räni,
Puhta Rõõmu hääletoru
(05 66 898 66)

 

 

-- Kolmanda Naba avalehele -- Ankeedivastuste juurde -- Sisukord -- Puhta Rõõmu lehele --