fotoseeria
PUHAS RÕÕM

Fotod kommenteerivad/ilmestavad Puhta Rõõmu rõõmudefinitsiooni üht aspekti, milles tähtsustub olemiserõõm - olemas olemise nautimine - elurõõm, millega kaasneb imestav huvi olemasolemise nüansside vastu ja argipäeva eiramine pideva eluimestamise läbi. Kõik, mis meid ümbritseb on huvitav ja imeline, meil tuleb seda vaid tähele panna!


esitunud Viljandis Kilpkonna galeriis sügisel 2000 ja Tallinna Linnagaleriis 27. juuni - 8. juuli 2001


parem nägu, oma nägu
parem nägu, oma nägu

fotoinstallatsioon
NEW LOOK e. Parem nägu <=> oma näguNii grimmi kui ka meiki kasutatakse isiku välimuse vormimiseks teatud karakteri suunas. Teatris on tüpaazhide valik lai, grimeeritud näitlejat vaadates peaks olema aimatav tegelase iseloom ja käitumismall. Tavaelus kas üritatakse enda väljanägemist lähendada oma iluideaalile või ka ideaalpildile iseendast, toonitada oma valmisolekut seksuaalsuhteks või sootuks näitamaks oma kuulumist mõne subkultuuri esindajate hulka. Teine äärmus ennestvärvivas eneseväljenduses on loodusrahvaste sõjamaalingud, mis kannavad endas kindlaid tähenduslikke loosungeid ja ühiskondlikke otsuseid.

Aga mis saab siis, kui proovida enesele näkku maalida just see, mis Sinu olemust enim väljendab, mis räägiks kaaskondlastele sinust midagi tähtsat, edastaks vajalikke suhtluseelseid teadmisi Su loomuse ja maailmapildi suhtes?
Meie proovisime.
Proovige Teie ka.

Fotod installeeruvad koos peeglitega, millest vaatajad näevad oma nägu meie näomaalingute keskel ja võivad sellest inspireerudes mõelda, milline oleks just see näomaaling, mis edastaks parimini nende endi olemust. Selleks, et nad seda ka proovida saaksid, on publiku jaoks valmis pandud lauake meigitarvetega, mis - avardamaks enenseväljendusvõimalusi - koosnevad peale tavaliste enesemaalimisvahendite ka guassidest ja karnevalivärvidest.

parem nägu, oma nägu

esitunud Tallinna Linnagaleriis 27. juuni - 8. juuli 2001

 


Sa võid mulle haiget teha

Zanr: noolemäng (interaktiivne installatsioon ilma kõrgtehnoloogilisi vahendeid kasutamata.)
Lühikirjeldus: boxilaadses väikeses ruumis vaibaga piiratud alal seisavad meie üleelusuurused fotokujutised. Publiku alal on laud, millel on lillevartest ja noolemängunooltest kombineeritud viskerelvad. Igaüks vöib meie poole noole heita. Igaüks vöib meid tabada. Kindlasti on näha, et seda on ennegi tehtud.
Ja peidetud kölarist meie selja tagant kostab ikka ja jälle lause „sa vöid mulle haiget teha”, öelduna kord ühe, kord teise poolt.


esitunud Tallinna Linnagaleriis 27. juuni - 8. juuli 2001
ja Pärnus Uue Kunsti Muuseumis
Tallinna 12. Graafikatriennaali Noortenäituse raamesfotoinstallatsioon
SUURED VÄIKESED TÜDRUKUD


Publikut ümbritsevad ~2-2,5 m kõrgused koopiatehnikas lamenukud (nagu hiljuti Tallinna Linnagaleriis toimunud Naiskunstnike Laulu- ja Mänguseltsi PUHAS RÕÕM näitusel installatsioonis "Sa võid mulle haiget teha"), u 10 tk, mis kujutavad lasteaiaealisi väikesi pötsakaid tüdrukuid, kelle nägude asemel näeme kuulsate ja seksikate naiste (Madonna, Pamela Anderson, Salma Hayek, Alissa Milano, Naomi Campbell, Julia Roberts jnejne) nägusid, mis on kõik leitud internetileheküljelt "50 ilusaimat naist"
(http://www.askmen.com/women/top50/)
Nad seisavad seal, nad on meie (vaatajate) keskel ja meist suuremad.
Nende vaatlemine võiks tekitada mõtisklusi teemadel:
* kui vanalt algab inimeses ihalus sarnaneda ühiskonnas tunnustatud isikutele, millal me hakkame iseennast vormima teadmise/eelduse järgi, et mida meist võidakse oodata?
* kellele oleme me ise sarnaneda tahtnud ja kas see on meid mõjutanud (ükskõik, kas siis teadlikult või alateadlikult)?
* kui põhjalikult on meie soove ja tahtmisi vallanud rollimäng?
* millest on tehtud väikesed tüdrukud? s.t. millistest lugudest, eelarvamustest, soovidest, eelistustest, hinnangutest, moraalist ja väärtustustest meid kokku kasvatatakse?


esitunud Hansapanga galeriis
Tallinna 12. Graafikatriennaali Noortenäituse raames

 

performances videos performansid artists exhibitions nett nett näitused kunstnikud videod puhas rõõm